עבודה בעגלותמאת דני אלבז

מה זה עגלות?

לא מדובר בעגלות - המפורסמות הן מעין דוכנים ניידים המציעים סחורות למכירה. עגלות אלה מועמדות לרוב בקניונים, מרכזים מסחריים או מקומות הומי אדם. בכל עגלה ישנו לפחות עובד אחד (וברוב הפעמים יותר). העובדים אחראים על מכירת המוצרים המוצגים על העגלה, לצד כל מה שקשור לתפעול השוטף שלה.

על מה המהומה?
המוני ישראלים צעירים נוהרים לעבודה בעגלות קודם כל בשל ההיצע העצום של עבודות פנויות, מבחר מוצרים שניתן למכור והחברות המפעילות עגלות למכירות בכל העולם. שנית, העבודה מתאימה לכל אחד. אין שום צורך בניסיון קודם במכירות בכלל או במכירות בעגלות בפרט, וגם ידיעת השפה האנגלית על בוריה אינה הכרחית. אנגלית בסיסית מספיקה בהחלט. וכמובן, מעל לכל, הסיבה המרכזית לעבודה הפופולארית בעגלות היא הכסף: תחום המכירות בעלות נחשב לאחד הרווחיים ביותר כאשר מדברים על עבודה בחו"ל, אם לא הרווחי שבהם.

סדר היום
אם החלטתם לעבוד במכירה בעגלות בחו"ל, כדאי שתדעו איך נראה סדר היום של עובד העגלות המצוי: סדר היום כולל קימה בסביבות שמונה בבוקר (תלוי בעונה ובתקופת השנה), הגעה לקניון וארגון של העגלה והמוצרים. לאחר מכן מתבצעת העבודה למשך 9-11 שעות, כולל הפסקות. העבודה עצמה כוללת פניה לעוברים ושבים, מתן הסברים בסיסיים על המוצרים בנאום ("ספיץ'") מוכן מראש ובתקווה - סגירת עסקה. בסוף היום מתבצעת סגירה של הקופה, סידור המוצרים שעל העגלה, וחזרה למגורים. לכל עובד מובטח יום חופש אחד לפחות בשבוע, ורבים מהערבים מוקדשים לבילויים ופעילויות חברתיות.

לינה
רוב החברות המעסיקות עובדים למכירה בעגלות בחו"ל מסבסדות גם שהייה במגורים משותפים. בדרך כלל מדובר בבתים משותפים, בהם לנים 2-3 עובדים בחדר. שאר חלקי הבית משותפים לעובדים האחרים. המגורים בדרך כלל מרוהטים במלואם, והדבר היחידי באחריותם של העובדים הוא הדאגה לאוכל ומצרכים יומיומיים. בנוסף לדאגה למגורים, רוב החברות מעמידות לרשות העובדים רכב או שניים לצרכי ההגעה לעבודה.

מה מוכרים?
כאמור, כאשר מדברים על עבודה בחו"ל - המכירה בעגלות היא הפופולארית ביותר, ובהתאם גם מגוון המוצרים המוצעים למכירה בעגלות. קבוצות המוצרים העיקריות אותן ניתן למצוא בעגלות בחו"ל הן מוצרי קוסמטיקה וטיפול, צעצועים, מוצרי חימום (נפוץ בעיקר במדינות קרות) ואביזרי אופנה. מומלץ לבחור בתחום שמעניין אתכם ביותר, כך תוכלו להדביק את הלקוחות בהתלהבות שלכם מהמוצרים, וגם לעשות הרבה כסף.

והכי חשוב - המשכורת
רוב החברות מבססות את המשכורות הניתנות לעובדים על עמלות מהמכירות בעגלה. ככל שתמכרו יותר - תרוויחו יותר. ישנן חברות המבטיחות שכר מינימלי לעובדיהן בנוסף לעמלות, מומלץ לברר את הסוגיה הזאת בעת הפניה למעסיק. בנוסף למשכורת, החברות מחזירות לעיתים את הוצאות הטיסה לחו"ל באמצעות החזר חודשי במשכורת, המותנה לרוב במתן התחייבות לזמן עבודה בחו"ל של כמה חודשים.

עבודה בחו"ל

עבודה בחו"ל    עבודות בחו"ל

מקור המאמר: www.articles.co.il מאמרים.

רשימת מאמרים: